Mobirise

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP 
 

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w zabiegach estetycznych i prawidłowe procedury jego pozyskania.


Warunki uczestnictwa:

- Przyjazd na szkolenie z własną modelką
- Praktyczna znajomość technik mezoterapii

Ramowy program szkolenia:

• definicja osocza bogatopłytkowego do zabiegów estetycznych ( A-PRP, PRP," Vampire Lifting", True-PRP)
• rola płytkowych czynników wzrostu w zabiegach regeneracyjnych i metody podania
• dostępne w Polsce "komercyjne zestawy biurkowe" do otrzymywania osocza- zalety i wady
• wymagania techniczne i medyczne zestawów niekomercyjnych
• prezentacja zestawu niekomercyjnego "ECLEST-PRP" spełniającego wszystkie wymagania medyczne i techniczne
• protokoły zabiegowe
• procedura otrzymywania osocza metodą "single spin method" z użyciem zestawu niekomercyjnego "ECLEST"
• pielęgnacja pozabiegowa

Część praktyczna:

• samodzielne wykonanie pełnej procedury uzyskania osocza bogatopłytkowego
• podanie przygotowanego osocza swojej modelce wszystkimi zalecanymi technikami
• osoby bez własnej modelki wykonują procedurę preparatyki osocza z własnej krwi pobranej przez lekarza prowadzącego 

Koszt szkolenia :

2950 PLN

Najbliższe terminy:

*** 18 lutego 2024r.-godz. 11.00-17.30
*** 17 marca 2024r.-godz. 11.00-17.30
*** 14 kwietnia 2024r.-godz. 11.00-17.30

Formularz zgłoszenia

OSOCZE PRP

Prosimy wpisać dokładnie e-mail, telefon kontaktowy i wybrane szkolenie

Czytaj więcej o zabiegu

Praktyczny kurs z osocza bogatopłytkowego

Szkolenia z zabiegów medycyny estetycznej realizowane w Europejskim Centrum Lekarzy Estetycznych w Warszawie, to bogata oferta kursów i warsztatów dopasowana do aktualnych potrzeb rynku. Jednymi z najczęściej przeprowadzanych zabiegów w klinikach i gabinetach medycyny estetycznej są te z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Bezpieczeństwo i coraz szersze zastosowanie tego materiału sprawia, że mając w głowie hasło „kurs z osocza bogatopłytkowego”, Warszawa przychodzi na myśl jako miejsce, które cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony naszych kursantów.

Jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej

Wiele osób, które decyduje się poszerzyć swoją wiedzę branżową, zastanawia się, jaki wybrać kurs doszkalający. Osocze bogatopłytkowe to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów w gabinetach medycyny estetycznej. Dlatego też stawiając na szkolenie z osocza bogatopłytkowego, zwiększasz szanse, że Twoje nowe umiejętności pozwolą Ci zaoferować potencjalnym pacjentom ofertę dopasowaną do aktualnych trendów zabiegowych. Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane w medycynie od dłuższego czasu, jednak na przestrzeni lat zmieniły się techniki jego pozyskiwania, jak i zakres użycia osocza. Obecnie materiał ten znajduje zastosowanie m.in. w ortopedii i w chirurgii (np. w chirurgii twarzowo-czaszkowej czy chirurgii ginekologicznej, medycynie sportowej). Jeśli chodzi o medycynę estetyczną, szkolenie z osocza bogatopłytkowego to konieczność dla osób, które chcą wzbogacić ofertę swojego gabinetu o popularny zabieg o nazwie „wampirzy lifting”. Osocze bogatopłytkowe pozwala wykorzystać naturalne zdolności tkanek do regeneracji. Dzięki temu materiał ten pozwala uzyskać spektakularne efekty w rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu, czy dłoni. Wampirzy lifting to zabieg polecany wszystkim osobom, którym zależy na ujędrnieniu skóry i jej dogłębnym nawilżeniu. Zmarszczki ulegają spłyceniu, poprawia się ukrwienie, gęstość i elastyczność skóry, jak i jej koloryt. To jednak niejedyny zabieg z użyciem osocza, do którego przygotuje Cię proponowany przez nas kurs. Osocze bogatopłytykowe jest wykorzystywane w leczeniu m.in. łysienia, w przyśpieszeniu procesu gojenia się ran. Często efekty, które daje wstrzyknięcie osocza w obszar zabiegowy, są wzmacniane przez rozszerzenie zabiegu o na przykład działanie lasera.

Szkolenie — osocze bogatopłytykowe od A do Z

Przeprowadzane w naszym centrum szkolenie z osocza bogatopłytykowego to kurs łączący w sobie wykłady z warsztatami. Program szkolenia został opracowany przez zespół lekarzy ECLEST, dla których nadrzędną kwestią jest przekazanie uczestnikom kursu europejskich standardów w procesie pozyskiwania osocza i technik wprowadzania go w obszar zabiegowy. Wskazania i przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu, protokół zabiegowy, charakterystyka systemów gotowych do pozyskiwania osocza — to tylko niektóre z zagadnień, które obejmuje nasze szkolenie. Osocze bogatopłytkowe jest pozyskiwanie z krwi własnej pacjenta. Dzięki temu zabieg z jego użyciem charakteryzuje mniejsze ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej u pacjenta. To ogromna zaleta, wpływająca nie tylko na bezpieczeństwo i komfort pacjentów, ale i umożliwiająca korzystanie z możliwości medycyny estetycznej także przez osoby podatne na alergie, źle reagujące na takie materiały jak kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa. W trakcie szkolenia wykorzystywane są zestawy niekomercyjne ECLEST. Z racji tego, że osocze jest podawane pacjentowi metodą iniekcji, warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest znajomość technik mezoterapii. Po ukończeniu kursu uczestnicy są gotowi do samodzielnego przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytykowego — począwszy od pobrania krwi od pacjenta, poprzez jej odwirowanie i uzyskanie osocza, aż po podanie go odpowiednią techniką pacjentowi. Tak, jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej, tak i tutaj liczy się sterylność, umiejętne dobranie i korzystanie z narzędzi, jak i wiedza na temat potencjalnych skutków ubocznych zabiegu i kwalifikacji pacjenta do jego przeprowadzenia. Program naszego szkolenia pozwala omówić i przećwiczyć każdy z etapów zabiegu z osoczem bogatopłytkowym.

Kurs z osocza bogatopłytkowego w Warszawie

Gdzie odbywa się nasz kurs z osocza bogatopłytykowego? Warszawa od wielu lat jest miejscem, w którym zlokalizowane jest nasze centrum szkoleniowe i to właśnie tutaj kursanci odbywają szkolenia. Nasza lokalizacja umożliwia dogodny dojazd do ośrodka. Oferujemy możliwość wyboru terminu kursu, a program dopasujemy dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w kursie zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. W razie pytań prosimy o kontakt drogą telefoniczną, mailową lub poprzez formularz kontaktowy.

This web page was started with Mobirise